Decyzją Wojewody Wielkopolskiego w najbliższy wtorek i środę (18-19 sierpnia) w Kole powstanie mobilny punkt pobrań wymazów na obecność koronawirusa !

Decyzją Łukasz Mikołajczyk – Wojewoda Wielkopolski w najbliższy wtorek i środę (18-19 sierpnia) w Miasto Koło powstanie mobilny punkt pobrań wymazów na obecność koronawirusa.

◾️ Zgodnie z danymi powiatowego inspektora sanitarnego, ujawnione w ostatnich dniach ognisko epidemiczne ma związek z zachorowaniami wśród pracowników starostwa powiatowego w Kole. Pozytywny wynik testu otrzymało 5 pracowników wydziału komunikacji starostwa. Starosta kolski wprowadził ograniczenia w funkcjonowaniu urzędu. Do odwołania zamknięty jest wydział komunikacji i ruchu drogowego.

◾️ Od jutra (14 sierpnia) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu prowadzić będzie rejestrację osób chcących przebadać się podczas prowadzonego w Kole w dniach 18-19.08 drive-thru.

Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu WSSE (61) 65 68 075. Punkt, czynny w godz. 10.00-18.00, będzie znajdował się na parkingu przed siedzibą starostwa w Kole. Jego przygotowaniem i obsługą zajmą się żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, #12WBOT oraz pracownicy inspekcji sanitarnej. Badania są dedykowane mieszkańcom Koła i Powiat Kolski.

◾️Omówieniu przygotowań do uruchomienia drive-thru oraz sytuacji epidemicznej w powiecie kolskim poświęcona była dzisiejsza wideokonferencja Aneta Niestrawska – I Wicewojewoda Wielkopolski z władzami samorządu powiatowego i miejskiego oraz wojewódzkim i powiatowym inspektorem sanitarnym.

źródło:Starostwo Powiatowe w Kole

Leave a comment