UWAGA !!!  Rolnicy informują, że zmieniają formę protestów. 4 i 16 kwietnia br. będzie się działo! Jak to ma wyglądać?
Ogólnopolski Komitet Protestacyjny informuje o zmianach w formie protestów. Na razie nie będzie blokad dróg i miast. Protest przyjmuje nieco inną postać, ale czy faktycznie oznacza bardziej miękką formę? Co rolnicy zamierzają?
Ogólnopolski Komitet Protestacyjny podał do publicznej wiadomości, że protesty w najbliższych dniach będą wyglądać nieco inaczej niż ostatnio. Będą filmy w mediach społecznościowych, rolnicy odwiedzą biura poselskie i zaproponują spotkania. 4 kwietnia br. rolnicy mają spotkać się pod biurami posłów, senatorów i europosłów. Jakie mają plany na najbliższe dni?
1. W niedzielę (24.03.2024) każdy rolnik Nagrywa film i wrzuca go w media społecznościowe. Nagranie najlepiej zrealizować będzie przed biurami poselskimi, a jeśli to niemożliwe Nagrywamy przy traktorze, gospodarstwie z flagami. Z treści nagrania musi wybrzmieć, że 4 kwietnia wybieramy sie do biur posłów/senatorów w terenie bez względu na przynależność partyjną z wizytą i z małą „niespodzianką „. (Paczka obornika, słoik gnojówki, snopek słomy, kiszonka, produkt rolno-spożywczy, worek zboża). Zgłaszamy na dzień 4 kwietnia protest pod biurami posłów, senatorów oraz europosłów i jeśli to możliwe jedziemy tam traktorami. Planowany protest potrwa 4 godziny (10:00-14:00). W nagraniu musi wybrzmieć jasno, że to społeczeństwo prosi nas o to abyśmy zaprosili do współpracy polityków. Jeżeli komisja Rolnictwa ogranicza kontakt ze społeczeństwem, to społeczeństwo przyjdzie pod biura członków komisji Rolnictwa.
2.W nagraniu zaznaczamy również, że jeżeli dany Parlamentarzysta nie przyjedzie na spotkanie 4 kwietnia, wówczas dajmy czas 2 tygodni na podjęcie dialogu po czym jeśli to nie przyniesie rezultatu zgłaszamy uprzednio 24 godzinne protesty pod biurami na dzień 16 kwietnia 2024.
2. W międzyczasie piszemy list intencyjny do Prezydenta, Premiera, Marszałków Sejmu i Senatu oraz posłów z prośbą o dialog w naszych sprawach, analizujemy postulaty.
3. Jeszcze dziś na biurko premiera Donalda Tuska trafi prośba o negatywny głos podczas poniedziałkowego głosowania w PE odnośnie jednego z ważnych założeń wpisującego się w politykę Zielonego Ładu tj. Zalania 400 tyś hektarów. Treść pisma trafi również do opinii publicznej.
4. Na tyle na ile to możliwe rezygnujemy z blokad w okresie Wielkiego Tygodnia oraz podczas trwania Świąt Wielkiej Nocy. Oczywiście tam gdzie blokady są zgłoszone i trwają decyzję podejmie już sam organizator odpowiedzialny za taką blokadę.
5. Organizujemy lokalnie festyny rolnicze, rozmawiamy lokalnie z mieszkańcami, przekonujemy, że to o co protestujemy dotyczy także całego społeczeństwa.
Podpisano jako Ogólnopolski Komitet Protrstacyjny.
foto:Kolskiefakty.pl
źródło: Topagrar.pl /Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Buchajczyk „GR Buchajczyk”
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com