Dzisiaj burmistrz miasta Krzysztof Witkowski uczestniczył w odbiorze końcowym przebudowanej ul. Grodzkiej! Droga została wyłożona kostką granitową, a chodniki kostką betonową. Prace zakończyły się terminowo. Efekt jest bardzo zadowalający.

Przebudowa 152 m ulicy Grodzkiej była jedną z najbardziej oczekiwanych społecznie inwestycji w mieście. Na przebudowę Gminie Miejskiej Koło została przyznana dotacja Wojewody Wielkopolskiego z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Umowa z wykonawcą została zawarta na kwotę 906.968,01 zł, a dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 453.484,00 zł. Na wykonanie inwestycji, zgodnie z wnioskiem burmistrza, wkład finansowy zabezpieczyła Rada Miejska.
Zadowolenia z powodzenia inwestycji nie krył włodarz oraz obecny przy dzisiejszym odbiorze końcowym zadania poseł naszej ziemi Leszek Galemba. – Gratuluję zakończenia inwestycji, na której zyskają przede wszystkim mieszkańcy. Cieszę się, że w tym trudnym czasie podejmowane są wielkie zadania, że Fundusz Dróg Samorządowych nie zaprzestał działalności – powiedział poseł na Sejm RP.

– To kolejna inwestycja w rejonie starego miasta. Mam nadzieję, że to początek rewitalizacji starówki i odnowienia jej infrastruktury.  Zdaję sobie sprawę, że w naszym mieście jest jeszcze wiele dróg do zakończenia. Obiecuję Państwu, że sukcesywnie będziemy budować kolskie ulice. Teraz otrzymaliśmy dofinansowanie, również z Funduszu Dróg Samorządowych, na budowę dwóch kolejnych ulic: Staffa i Szymborskiej. O zabezpieczenie środków na wkład własny na te inwestycje zawnioskuję do Rady Miasta na najbliższej sesji. Planujemy również złożyć wnioski na budowę Wiatracznej i Przesmyk – powiedział włodarz, dr Krzysztof Witkowski. – Jednocześnie pragnę podziękować posłowi Leszkowi Galembie oraz wojewodzie wielkopolskiemu za doskonałą współpracę z samorządem, czego efekty widzimy.

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com