Uczniowie SP nr 2 zwiedzają Europę
W ramach projektu Erasmus+ „Green School Management” uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi uczestniczyli w międzynarodowym spotkaniu w mieście Kavadarci w Macedonii Północnej. Trwający siedem dni wyjazd był dla nich wielką przygodą, ale równocześnie ważną lekcją. Już same przeloty samolotami do Macedonii i z powrotem (z przesiadkami w Wiedniu) były ciekawym doświadczeniem.
Na miejscu, w Macedońskiej szkole podstawowej uczniowie realizowali zadania ekologiczne we współpracy z młodzieżą z Macedonii, Słowacji, Turcji i Chorwacji. Należy podkreślić, że językiem projektu jest jęz. angielski, więc uczniowie mieli możliwość aktywnej nauki tego języka poprzez rozmowy z koleżankami i kolegami z innych krajów. Warto dodać, że Macedonia Północna to piękny i nieco nieznany kraj, który może się poszczycić wspaniałą historią i tradycjami. Również kulinarnymi; uczestnicy wyjazdu z lubością wspominają macedońskie dania… Nasi uczniowie odwiedzali również piękne i wyjątkowe miejsca: jezioro Ochrydzkie, Kanion Matka, stolicę kraju Skopje. Widoki były przepiękne, a wrażenia wspaniałe.
To nie pierwszy tego typu wyjazd: w roku 2019 uczniowie szkoły gościli na Słowacji i w Rumunii, a roku ubiegłym nauczyciele szkoły odwiedzili Turcję. Już niedługo – w lipcu gospodarzem kolejnego spotkania będzie kolska szkoła. A jesienią następne wyjazdy: do Chorwacji i na Słowację.
Projekt „ERASMUS+” współfinansowany przez Unię Europejską.

 

źródło:Kolskiefakty.pl