Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kole włączyli się w akcję „Pomóżmy kociakom przetrwać zimę”.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole kolejny raz wykazali się zaangażowaniem społecznym. Tym razem postanowili wesprzeć bezdomne koty, włączając się w zbiórkę charytatywną dla bezdomnych kotów pn. Pomóż kociakom przetrwać zimę”.
Koordynatorem zbiórki na terenie liceum była nauczycielka języka angielskiego p. Agnieszka Politańska. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W jej ramach uczniowie zebrali suchą i mokrą karmę, koce, zabawki i inne artykuły niezbędne w opiece nad bezdomnymi zwierzętami.
Jestem bardzo dumna z moich uczniów. Pokazali, że mają wielkie serca i empatię dla zwierząt. To bardzo ważna lekcja, którą warto zapamiętać – mówi Agnieszka Politańska. Podkreśliła także, że uczniowie klasy 3 c znani są z tego, że w pełni angażują się w różne zbiórki i akcje charytatywne. Rok wcześniej włączyli się w XXII edycję SZLACHETNEJ PACZKI pn. Szlachetna paczka KAZIKA. Zebrane pieniądze pomogły w rehabilitacji p. Anecie, mieszkance naszego miasta.
W tym roku zamiast robić sobie prezenty na Mikołajki, uczniowie klasy 3 c postanowili przeznaczyć pieniądze na zakup karmy dla bezdomnych kotów. Inicjatywy uczniów LO w Kole to dowód na to, że młodzież jest wrażliwa na potrzeby innych i chce pomagać.
Redakcja Kolskiefakty.pl dziękuje całej społeczności szkolnej. Dyrektorowi liceum, p. Romualdowi Adamkowi, Wicedyrektor p. Katarzynie Prądzyńskiej za możliwość przeprowadzenia zbiórki w szkole. Wszystkim Uczniom – w szczególności klasie 3 c, za czynienie dobra, Nauczycielom oraz Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.
źródło: Kolskiefakty.pl
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com