Trzy medale zawodników Oyama Karate
Dnia 16 października 2021 roku na hali MOSiR w Tarnobrzegu, odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Kumite, którego organizatorem był Tarnobrzeski Klub Oyama Karate na czele z Sensei Grzegorzem Uzarem 3 dan.
Współorganizatorami zawodów byli: Urząd Miasta Tarnobrzega, Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, MOSiR Tarnobrzeg. W imprezie wystartowało łącznie 140 karateków z Tarnobrzega, Białegostoku, Lublina, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Rzeszowa, Oświęcimia, Tarnowa, Koła, Sandomierza i Przemyśla. Uczestnicy turnieju podzieleni zostali na płeć, kategorie wiekowe i wagowe, tocząc kontaktowe walki w formułach lekki kontakt i semi-knockdown.
Nasze miasto reprezentowali przedstawiciele Kolskiego Klubu Sportów Walki w składzie: zawodnicy -sempai Martyna Wiśniewska, Maja Niżewska i Adam Waberski, trener i sekundant sensei Arkadiusz Wojewoda, sędzia zawodów sensei Krzysztof Wojewoda. Dodatkową opiekę nad zawodnikami zapewnili sempai Krzysztof Wiśniewski i Robert Niżewski.
Turniej przeprowadzony został na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Po stoczeniu trudnych, ale widowiskowych walk wszyscy podopieczni sensei Wojewody stanęli na podium, wracając do domu z kolejnymi trofeami i nowym bagażem doświadczeń.
Wyniki: Maja Niżewska – 1 miejsce kat. Junior młodszy do 40 kg, Adam Waberski – 1 miejsce kat. Junior powyżej 70 kg, Martyna Wiśniewska – 3 miejsce kat. Junior do 50 kg.
Uzyskanie tak dobrych wyników, możliwe było dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miejskiej Koło.
Źródło: Kolski Klub Sportów Walki