W pierwszych dniach prowadzonych działań Road Safety Days mających na celu podniesienie bezpieczeństwa podróżujących, policjanci w całej Polsce przeprowadzili akcje „Prędkość” i “Kaskadowy Pomiar Prędkości”. W kolejnych dniach funkcjonariusze skupią się na egzekwowaniu stosowania się uczestników ruchu drogowego do przepisów relacji kierujący pojazdem pieszy oraz kierujący pojazdem mechanicznym-kierujący rowerem.

16 września rozpoczęto działania pod nazwą Road Safety Days związane z obchodami Europejskiego Tygodnia Mobilności we wszystkich europejskich krajach. W pierwszym dniu tej akcji, policjanci przeprowadzili działania pod nazwą “Prędkość”, dziś prowadzony jest “Kaskadowy Pomiar Prędkości” polegający na kontroli prędkości przez wiele załóg policji na określonym odcinku drogi. Policjanci wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, patrolują drogi naszego powiatu.

W ramach działań Road Safety Days, w piątek 18 września policjanci odwiedzili uczniów jednej ze szkół podstawowych. Z najmłodszymi rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu miasteczka ruchu drogowego przypomnieli uczniom zasady prawidłowego poruszania się po drogach, zwracając przy tym szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię. Mundurowi zachęcali także uczestników spotkania do noszenia elementów odblaskowych. Przypomnieli jak należy poruszać się po drodze, w sytuacji gdy nie ma chodnika, a także wskazali zagrożenia na jakie narażeni są piesi oraz rowerzyści.

Na zakończenie prelekcji, najmłodsi spotkali się z policjantami ruchu drogowego, którzy przyjechali do nich na motocyklach. Policjanci opowiedzieli o tym, w jaki sposób motocykle ułatwiają im pracę w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach.

W poniedziałek, 19 września w ramach wspomnianych działań, mundurowi przeprowadzą akcję NURD ukierunkowaną na zapobieganie i zwalczanie zagrożeń pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com