TEATR VERUM z KROTOSZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY zdobywcą Grand Prix Burmistrza Miasta Koła w Młodzieżowym Festiwalu Teatralnym – KOŁO 2022
W dniu wczorajszym w Miejskim Domu Kultury w Kole odbył się MŁODZIEŻOWY FESTIWAL TEATRALNY o Grand Prix Burmistrza Miasta Koła, którego organizatorem było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Miejski Dom Kultury w Kole. W festiwalu udział wzięły grupy teatralne złożone z ludzi w wieku 15- 19 lat z terenu Wielkopolski. Festiwal poprowadziła Paulina Pachulska – Wojdak z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.
Podczas festiwalu zaprezentowały się następujące grupy: TA STRONA z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu, NA WYNOS z Zespołu Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko – Norweskiej w Ostrzeszowie, TEATR VERUM z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, TEATR ANONIMOWYCH AKTORÓW z I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie, TwKW z Rumianka z Gminnego Ośrodka Kultury „SEZAM” w Tarnowie Podgórnym, HUMAN SAPIENS z Liceum Ogólnokształcącego i miejskiego Domu Kultury w Słupcy.
W jury konkursowym zasiedli: Anna Ciszowska – reżyserka, pedagog teatru, animatorka kultury z Łodzi; Luba Zarembińska – reżyserka, instruktorka teatralna, założycielka Teatru Stacja Szamocin oraz Radmir Piorun – aktor, instruktor teatralny, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kole.
Zwycięzcą Grand Prix wczorajszego festiwalu został TEATR VERUM z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, który zaprezentował spektakl „Rok 2040”.
Zachęcamy do obejrzenia fragmentu spektaklu w wykonaniu zwycięskiej grupy.

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl