Tauron wypowiada umowy na gaz.
W ostatnich dniach u wielu ludzi duży niepokój wywołał list Taurona. Spółka tłumaczy w nim, że ze względu na niestabilne ceny gazu nie jest w stanie dalej dostarczać surowca do odbiorców indywidualnych.Przedstawiciele Grupy uspokajają jednak, że nie oznacza to zaprzestania dostaw gazu po zakończeniu umowy.
Spółka przekonuje jednak, że to wszystko to standardowa procedura i dostawy nie będą przerwane ani na moment.Problem polega na tym, że w listach, które otrzymali Polacy, taka informacja nie jest zawarta. Osoby bez dostępu do mediów społecznościowych mogą odbierać tę informację jako zapowiedź odcięcia gazu wraz z końcem listopada. Nowym dostawcą ma po prostu zostać PGNiG.
Wicepremier Jacek Sasin napisał na Twitterze, że nie ma jego zgody na takie działania.Oczekuję od Prezesa @TauronPE natychmiastowego wycofania się z nieakceptowalnej decyzji dot. wypowiadania umów na gaz. Nie ma mojej zgody na takie działania. Zmiana operatora powinna odbywać się w sposób nieodczuwalny i bezpieczny dla klienta. Nie będzie przerw w dostawie gazu – dodał szef resortu aktywów państwowych.
foto:Kolskiefakty.pl
źródło:Kolskiefakty.pl