Szanowni Wyborcy, Drodzy Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy!
Jestem kandydatem ponadpartyjnym i obywatelskim. Poparcia udzieliło mi kilka organizacji pozarządowych i wybitny polski socjolog, prof. Ireneusz Krzemiński: https://www.facebook.com/Cezary.Pawel.Kasprzak/videos/982795883003789
Szanowni Wyborcy, Drodzy Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy!
Kandyduję przeciwko marazmowi. Jeżeli odpowiada Wam istniejący w Powiecie Kolskim marazm – nie głosujcie na mnie, znajdźcie sobie na listach wyborczych innego kandydata i jego poprzyjcie. Jeśli jesteście zadowoleni z sytuacji w Polsce lokalnej, z tego co dzieje się w Powiecie Kolskim i innych Powiatach Regionu Konińskiego, jeśli podoba Wam się impas i brak inicjatyw, jeżeli cieszy Was, że młodzi ludzie stąd wyjeżdżają – nie stawiajcie krzyżyka przy moim nazwisku – postawcie go gdzie indziej. Jeżeli opowiadacie się za kontynuacją obecnej polityki, tolerowaniem gigantycznej korupcji na poziomie państwa, nepotyzmu, ale również za patologiami w samorządach – nie popierajcie mojej osoby, na pewno na listach wyborczych jest wielu innych kandydatów, którzy chętnie zadośćuczynią oczekiwaniom kontynuacji i konserwowaniu tego co jest. Korupcją się brzydzę. Każdy kto mnie zna, wie o tym. Analogicznie brzydzę się nepotyzmem. Boli mnie, gdy dzieci wpływowych osób otrzymują pracę w instytucjach państwowych czy samorządowych, tylko dlatego, że ich rodzice mają tzw. „plecy”. Tak dalej by nie powinno! Sprawiedliwość jest dla wszystkich.
Niezwykła historia. Jak lekarze słynnej Kliniki na Banacha w Warszawie uratowali Romanowi Mańce życie. Był o włos od śmierci i przeżył: https://www.lm.pl/aktual…/roman-manka-uparlem-sie-zeby-zyc
Wyeliminować szkodliwe mechanizmy
Jestem kandydatem zmiany. Głębokiej zmiany. Lecz nie może się ona sprowadzać jedynie do wymiany jednych osób na inne u steru władzy, ale musi obejmować zmianę głęboką, strukturalną, dotykającą struktur, mechanizmów i uwarunkowań złej polityki. Ludzi w rządowych czy sejmowych ławach zmienialiśmy już nie raz. I co z tego?! Nic to nie dało. Zmieniali się ludzie u władzy, ale polityka pozostała ta sama. Bo nie tu leży klucz do naprawy sytuacji. Nie w zamianie osób jednych na drugich, lecz w naprawie systemu, który stworzono w 1989 roku, i usunięciu patologicznych mechanizmów oraz uwarunkowań.
Koleiny zła już dawno zostały w naszym Kraju przetarte. Nie odmawiam Polsce sukcesów, które osiągnęła po 1989 roku, po upadku PRL i rozpoczęciu procesu transformacji. Doceniam przynależność Polski do struktur transatlantyckich: NATO oraz Unii Europejskiej. Pochwalam wiele wysiłków demokratycznych. Uważam ten okres za względnie udany. Jednak moja ocena nie jest bezkrytyczna. Staram się patrzeć na rzeczywistość trzeźwo i obiektywnie. Wielowymiarowo. Niestety wciąż widzę mnóstwo niesprawiedliwości, nieprawidłowości, dysfunkcji i patologii. Żeby je usunąć trzeba najpierw je zdiagnozować. Nie da się tego zrobić bez trafnej analizy sytuacji. Należy pogłębić demokrację.
O swoich aspiracjach zrobienia czegoś wielkiego w polityce Roman Mańka opowiada tu: https://www.lm.pl/…/roman-manka-zdecydowalem-sie…
Świadomie wybrałem mój rodzinny Region
Jestem wykładowcą akademickim. Pracuję z młodzieżą. Zajmuję się wyjątkowo trudną dziedziną filozofii: fenomenologią. Wykładam filozofię, socjologię oraz politologię na warszawskich uczelniach. Moje wykłady cieszą się wśród studentów ogromnym zainteresowaniem. Rozumiem młodych ludzi. Są mi bardzo bliscy. Od 13 lat mieszkam w Warszawie. Uczciwość wymaga, aby nie ukrywać przed Wami tej okoliczności. Poza tym, uważam to za atut, który pomoże mi w skutecznym, efektywnym działaniu. Znam drogi prowadzące do wielu ważnych instytucji. Z drugiej strony, przecież nie da się o mnie powiedzieć, że jestem kandydatem obcym. W dokumentach tożsamości mam wpisane: „urodzony w Kole”. Jestem zameldowany w Gminie Kościelec. Tu się urodziłem i wychowałem. Znam doskonale problemy Powiatu Kolskiego. Przez ponad 30 lat Ziemia na Wartą była i nadal jest moją małą Ojczyzną, miejscem rodzinnym, do którego wracam z nostalgią.
Nigdy się jej nie wyparłem. Szanuję mieszkających tu ludzi
Mógłbym nie kandydować w tych wyborach. Mam czym się zajmować i z czego żyć. Mógłbym też ubiegać się o mandat z innego okręgu. Wybrałem ten – mój rodzinny – świadomie – aby zabiegać o głos ludzi wśród, których żyłem i się wychowywałem. Nie ma nic wspanialszego niż poparcie osób, z którymi chodziło się tymi samymi drogami i jadło ten sam chleb. Wasz głos liczy się dla mnie podwójnie.
Chętnie bierze udział w debatach, nawet na trudnym i nieprzychylnym terenie: https://www.youtube.com/watch?v=HPkB2Ubq3KE
W obronie małych Ojczyzn
Jestem kandydatem Lewicy. Z całego serca dziękuję działaczom Lewicy za stworzenie mi szansy startu w obywatelską i polityczną przyszłość. Choć występuję jako kandydat ponadpartyjny i obywatelski, nie odcinam się od lewicowych poglądów i wartości. Podstawą mojego programu jest Teoria sprawiedliwości Johna Rawlsa i myśl, że żadnego człowieka nie wolno odrzucić, a sprawiedliwość i dobrobyt jest dla wszystkich. W razie szczęśliwego rozstrzygnięcia wyborczego, wejdę do Klubu Parlamentarnego Lewicy. Jednak chcę wszystkim powiedzieć jasno i wyraźnie: reprezentuję przede wszystkim patriotyczne i narodowe wartości. Kocham Polskę! Nie wstydzę się swojego pochodzenia. Nigdy nie siedzę, gdy grają narodowy hymn. Pochodzę z rodziny o bardzo patriotycznych oraz narodowych tradycjach. Cenię jednak nowoczesność, a także otwartość na Europę i Świat. Bliska jest mi społeczna wrażliwość oraz głęboki humanizm.
W Sejmie chciałbym bronić praw, interesów i wartości mieszkańców mniejszych ośrodków – miast takich jak Koło i innych Powiatów Regionu Konińskiego, a przede wszystkim Ludzi Polskiej Wsi. Sam wychowałem się na wsi. Spędziłem tam swoją młodość i najpiękniejsze chwile. Wiem jak smakuje chleb z wiejskiego pieca. Znam zapach kwitnących w ogrodzie kwiatów. Do dziś w uszach dźwięczy mi piękny poranny śpiew wiejskich ptaków. Będę bronił Polski lokalnej za wszelką cenę.
Nigdy nie podniosę w Sejmie ręki przeciwko mniejszym ośrodkom i polskiej wsi. Będę bronił interesów rolników, nie gorzej niż śp. pamięci Andrzej Lepper, którego do dziś ciepło wspominam. Jako dziennikarz Gazety Finansowej zajmowałem się sprawą jego śmierci. Pragnę walczyć o sprawy polskiej wsi i mniejszych ośrodków, właśnie tak, jak Andrzej Lepper – nieustępliwie i niezłomnie.
O powrocie województwa konińskiego Roman Mańka mówi tu: https://www.facebook.com/roman.manka/videos/874210097597126
Przywrócę województwo konińskie!!!
Chcę coś zrobić. Coś wielkiego dla mieszkających tu ludzi. Szczególnie dla Młodzieży, ale i dla wszystkich pozostałych Pokoleń. Zależy mi na Was. Mam wizję i ogrom pomysłów. Na pewno podejmę wiele ambitnych, dynamicznych działań. Moje biuro będzie pomagało tysiącom osób. Powiat Kolski stanie się znany w całej Polsce. Będziecie często widywali mnie na trybunie sejmowej i w mediach. Nie boję się mówić. Mam odwagę zabierać głos w ważnych i trudnych sprawach. Z każdym jestem gotów stanąć do politycznej debaty. Upomnę się o Was. Zgłoszę w Waszym imieniu setki inicjatyw, zapytań, interpelacji poselskich. Będę walczył, o jak najwięcej dotacji dla Powiatu Kolskiego, Królewskiego Miasta Koła i wszystkich znajdujących się tu Gmin. Będę Was dobrze reprezentował. Nie sprawię zawodu. Nie rozczarujecie się mną. Zrobię wszystko, abyście byli ze mnie dumni.
Z całego serca proszę Mieszkańców Powiatu Kolskiego i Miasta Koła o udział w wyborach 15 października 2023 roku i oddanie głosu na mnie. Adres zamieszkania na listach wyborczych: ulica Nowej Lewicy 3/17. Proszę o Wasze głosy!
Do Młodzieży Roman Mańka zwrócił się tu: https://www.facebook.com/roman.manka/videos/2672930712872805
Prośba do mojej rodzinnej Gminy Kościelec
A teraz wybaczcie, że wyróżnię Gminę Kościelec i do jej Mieszkańców zwrócę się w szczególny sposób – bezpośrednio. To moja rodzinna Gmina. Nie wyparłem się jej nigdy. I nie wyprę! Miejsca urodzenia się nie wybiera. Tam się wychowałem. Noszę ją w swoim sercu. Z wieloma z Was Drodzy Przyjaciele z Gminy Kościelec, kiedyś na co dzień się spotykałem, chodziłem tymi samymi ścieżkami, siedziałem na tych samych rowach, kąpałem się w przepływającej przez moją ukochaną wioskę rzece. Grałem w piłkę na miejscowych błoniach. W młodości bardzo aktywnie działałem w OSP. Brałem udział w wielu akcjach pożarniczych. Kilka razy zostałem odznaczony. Wiem, że nie byłem święty. Ale nie świeci garnki lepią, a młodość ma swoje prawa. Wybaczcie mi chwile słabości i nadmiar temperamentu. Za to co było złe, przepraszam Was z całego serca. Do Sejmu kandyduje obecny, aktualny Roman, a nie ten sprzed 30 lat.
Przychodzę dziś do Was po pomoc. Jestem Wasz. Tym różnię się od innych kandydatów. Bardzo potrzebuję Waszego poparcia. Solidarnym, jednoznacznym głosowaniem możecie przesądzić losy tych wyborów. I bardzo mocno o nie proszę! 4 tys. głosów, jakimi dysponuje Gmina Kościelec, bezapelacyjnie załatwia sprawę. Proszę Was o ogromną mobilizację i o to, aby te głosy padły na mnie. Bardzo Was o to proszę! Potrzebuję wszystkich Waszych głosów. Z przecieków, jakimi dysponuje od pracowników warszawskich ośrodków, które realizują sondaże poparcia dla partii politycznych wiem, że jeżeli Lewica zdobędzie w okręgu konińsko-gnieźnieńskim dwa mandaty, to właśnie ja mam szansę zdobyć jeden z tych mandatów.
Proszę wszystkich Mieszkańców Gminy Kościelec, Miasta Koła i Powiatu Kolskiego o poparcie mojej osoby.
Zwracam się do osób niezdecydowanych i tych, którzy do tej pory nie chodzili na wybory – poprzyjcie mnie, jestem kandydatem ponadpartyjnym i obywatelskim.
Z wyrazami szacunku
(-) Roman Mańka [3/17]
Sześciogodzinny czas pracy z utrzymaniem dotychczasowego wynagrodzenia: https://www.facebook.com/roman.manka/videos/293372223447786
Poniżej wszystkie publikacje Romana Mańki w tej kampanii wyborczej, w tym niezwykła opowieść o sytuacji, w której w nieprawdopodobnych wręcz okolicznościach, chirurdzy ze słynnej Kliniki SP CSK WUM przy ul. Banacha w Warszawie uratowali mu życie. To naprawdę warto przeczytać:
Materiał finansowany ze środków KW Nowej Lewicy
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com