Mamy już gotowe Studium Wykonalności na budowę basenów termalnych.
Wiemy jedno! Inwestycja jest możliwa do zrealizowania.
Ponadto wiemy, że woda z otworu geotermalnego GT-2 ma właściwości lecznicze. Jest 10,4% solanką chlorkowo-sodową, krzemową i hipertermalną.
Tego typu wody o stężeniu od 3 do 5% wykazują korzystne działanie na organizm udokumentowane szeregiem badań i obserwacji klinicznych głownie dzięki wykorzystaniu tych wód do kąpieli leczniczych oraz irygacji.
Korzystne działanie tego typu solanki zachodzi poprzez kontakt soli z receptorami skóry, w wyniku czego następuje zmniejszenie pobudliwości nerwów czuciowych i ruchowych. Wzrost stężenia jonów sodu i chlorków w zakończeniach nerwów zmniejsza odczuwanie bólu oraz podwyższa temperaturę skóry, co z kolei wywołuje poszerzenie naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie skóry i zmniejsza stany zapalne. Pośrednio kąpiel w wodach solankowych normalizuje ciśnienie krwi, pobudza przemianę materii oraz poprawia odporność organizmu.
Korzystne działanie solanki na organizm (w tym właściwości regenerujące) potęguje obecność kwasu meta-krzemowego oraz temperatura wody (dla kąpieli tzw. całkowitych rekomenduje się wodę o temperaturze 25-37°C, zaś dla tzw. pół-kąpieli i irygacji zaleca się temperatury od 38 do 40°C).
Kąpiele lecznicze w solance są zalecane w przypadku takich schorzeń, jak:
✅choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów,
✅stany pourazowe narządów ruchu,
✅uszkodzenie obwodowego i centralnego układu nerwowego,
✅ przewlekłe choroby dróg oddechowych.
źródło: Krzysztof Witkowski
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com