Do Straży Miejskiej w Kole dziś dostarczony został nowy samochód służbowy – Opel Combo. Kluczyki do auta Komendantowi Straży Miejskiej Krzysztofowi Ossowskiemu oficjalnie przekazał Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski.
– Niech służy bezpieczeństwu mieszkańców – powiedział włodarz. – Moja filozofia to straż prewencyjna, nie represyjna.
– Cieszę się, że stare i wysłużone auto, a co najgorsze generujące wysokie koszty związane z użytkowaniem i naprawami, zastąpi specjalistyczny samochód przystosowany do przewożenia osób zatrzymanych – powiedział Komendant, dziękując jednocześnie Burmistrzowi oraz Radzie Miejskiej za zabezpieczenie środków w ubiegłorocznym budżecie.
Nowy samochód to nie jedyny powód do zadowolenia naszych strażników. W najbliższych dniach komenda zmienia siedzibę z Dąbskiej 40 na Stary Rynek 15, czyli… zostanie przeniesiona pod dawny adres MOPS-u. Sześciu strażników, 5 pracowników monitoringu oraz 3 pracowników obsługujących strefę płatnego parkowania będzie wypełniać swe obowiązki na starówce. Zmiana siedziby spowoduje, że komórki Urzędu Miejskiego będą bliżej siebie, co będzie udogodnieniem dla mieszkańców. Wkrótce podamy aktualne numery tel. do Straży Miejskiej.
żródło:UM w Kole