“Październik miesiącem oszczędzania”- to hasło znane od lat i aktualne do dziś. Chociaż Światowy Dzień Oszczędzania obchodzony jest  31 października to w naszej szkole oszczędzać można  przez cały rok. Możliwość taką daje  Szkolna Kasa Oszczędności. SKO to pierwsze mini konto z książeczką oszczędnościową, na której zapisywane są zgromadzone przez uczniów pieniądze. To system oszczędzania, który uczy dobrych nawyków systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy.

W ramach hasła  miesiąca za pośrednictwem Szkolnych  Blogów promowaliśmy ideę oszczędzania i gospodarnego zarządzania pieniędzmi oraz zachęcaliśmy uczniów do odkładania środków na kontach poprzez podejmowanie różnorodnych działań. Przygotowano gazetkę ścienną zachęcającą do oszczędzania, odbywały się  konkursy, spotkania, warsztaty, pogadanki, pikniki, specjalistyczne zajęcia .

Podjęte działania przyniosły efekt w postaci kilkunastu nowo założonych kont SKO, powiększeniu swoich oszczędności przez uczniów oraz pozyskaniu  wiedzy na temat sposobów odkładania pieniędzy.

źródło:SP nr 2 w Kole

Leave a comment

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com