W piątek 08.04.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole odbyło się oficjalne powitanie przez społeczność kolskiej „dwójki” dzieci ukraińskich, które dołączyły nie tylko do oddziałów przedszkolych, ale również klas. Na spotkaniu uroczyście powitano i  wręczono upominki dziesięciorgu ukraińskim dzieciom. Dzieci otrzymały m.in. tablety i hulajnogi. Wszystko za sprawą absolwentki SP nr 2 w Kole pani Klaudii Adamek, mieszkającej obecnie Londynie, która w imieniu społeczności Emmanuel Church of England Primary School przekazała środki finansowe od darczyńców z Wielkiej Brytanii.

Organizatorami tego uroczystego spotkania był Dyrektor Szkoły – Waldemar Pietrzak oraz Jarosław Felczyński – Prezes Stowarzyszenia „Wyspa i Przyjaciele”oraz Przewodniczący Rady Rodziców.  Wszystkich uczestników spotkania, w szczególności nowo przybyłych uczniów którym towarzyszyły mamy, powitał Dyrektor Szkoły Waldemar Pietrzak. Podczas spotkania Dyrektor placówki skierował słowa uznania i wdzięczności  do rodziców, którzy z wielkim zaangażowaniem i otwartością włączyli się w zbiórki na rzecz ukraińskich uchodźców organizowane na terenie szkoły. Podziękował również wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za opiekę i wsparcie nad nowo przybyłymi uczniami.

Szczególne podziękowania skierowane zostały dla pani Victorii Shaw, z której inicjatywy pozyskano fundusze przeznaczone na zakup upominków.

 

 

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl