SP NR 2 W KOLE NAGRODZONA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SKO

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie „SKO Blog Miesiąca Października”. Szkoła otrzymała nagrodę I stopnia za prowadzenie programu edukacji finansowej wśród uczniów.

Realizowane w placówce działania, opisywane następnie na stronach Szkolnego Bloga doprowadziły do zdobycia  nagrody w konkursie na „SKO Blog Miesiąca Października”, znanego pod hasłem Miesiąca Oszczędzania. W ramach hasła  miesiąca za pośrednictwem Szkolnych Blogów promowaliśmy ideę oszczędzania i gospodarnego zarządzania pieniędzmi oraz zachęcaliśmy uczniów do odkładania środków na kontach poprzez podejmowanie różnorodnych działań. Przygotowano gazetkę ścienną  zachęcającą do oszczędzania, odbywały się  konkursy, spotkania,  warsztaty, pogadanki, pikniki, specjalistyczne zajęcia. Dużym zainteresowaniem cieszył się projekt pod hasłem „Oszczędzanie to nasze wyzwanie”.

O działalności SKO w SP2 w Kole można przeczytać na platformie Szkolne Blogi – https://www.szkolneblogi.pl/blogi/zs1-w-kole/ gdzie umieszczane są najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz działań edukacyjnych z zakresu wiedzy ekonomicznej i oszczędzania.

źródło:SP nr 2 w Kole