Pięknie odnowiony korytarz w Szkole Podstawowej nr 5 to efekt wspólnej inicjatywy Rodziców dzieci z klas I c i II a oraz ich Wychowawczyń. Pomalowane i udekorowane ściany, kolorowa tapeta, nowe plakaty, kanapy i nowa wykładzina – całość robi ogromne wrażenie!

A wszystko dzięki śmiało podjętej decyzji, że należy stworzyć najmłodszym bajkowy klimat w szkole. Zorganizowano zbiórkę w obu klasach i uzbieraną kwotę przeznaczono na ozdoby, które zawisły na korytarzu. Tata uczennicy z klasy II a – p. Łukasz Matczak wraz z p. Marcinem Betlejem pomalowali korytarz. Pomagały też mamy z klasy Ic: p. Lena Andrysiak, p. Luiza Jabłońska, p. Karolina Kawka, p. Katarzyna Radwańska oraz z klasy II a: p. Magda Betlej, p. Kamila Koźlarek, p. Anna Spyra, p. Marta Szyburska, p. Monika Cieślak, p. Sylwia Jankowska. Swą pomoc zaoferowała również p. Agnieszka Antczak – Przewodnicząca Rady Rodziców, włączając się w prace. Zaangażowały się także Wychowawczynie klas: p. Małgorzata Jabłońska i p. Sylwia Jankowska, które włożyły wiele wysiłku w „upiększanie” korytarza.

Do przedsięwzięcia dołączyły się także finansowo Firmy: WOOD – MIZER, AGRONAS, IZOMER, ANDRE, EUROBEEF, które odpowiedziały na prośbę Rodziców.

Bardzo dziękujemy tym Firmom i wszystkim Rodzicom, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego projektu oraz tym, którzy całe piątkowe popołudnie spędzili na pracach remontowych w szkole! Bez ludzi dobrej woli nie byłoby takiego efektu!

Cieszymy się, że w naszej szkole są Rodzice, na których zawsze możemy liczyć. Szczególne podziękowania składamy pomysłodawczyniom i organizatorkom akcji – p. Kamili Koźlarek, p. Marcie Szyburskiej oraz p. Annie Spyrze. Dziękujemy.

Podziękowania należą się jeszcze Dyrektorowi, p. Markowi Kujawie,  za wsparcie i okazaną pomoc w zrealizowaniu pomysłu oraz dokończenie prac.

źródło:UM w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com