Siatkarki SP 1 Koło w gronie czterech najlepszych drużyn w Wielkopolsce.
W dniu 21.04.2023r. odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej, w którym reprezentacja naszej szkoły brała udział. Droga do tego sukcesu składała się z wielu etapów i nie była łatwa. Pierwszym etapem było zdobycie Mistrzostwa Miasta Koła. Drugim było zdobycie Mistrzostwa Powiatu, gdzie bez problemów drużyna wygrała zawody. Kolejnym etapem były Mistrzostwa Rejonu Konińskiego, w którym brało udział 6 drużyn. Nasze siatkarki wygrały wszystkie mecze i awansowały do Finału Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego.
W finale brało udział 8 najlepszych drużyn z Wielkopolski. Bezkonkurencyjne w turnieju były siatkarki z Poznania, które na co dzień grają w klubie Energetyk Poznań. W walce o trzecie miejsce nasze siatkarki uległy minimalnie w tie-breaku drużynie ze Stęszewa. Dziewczęta zajęły czwarte miejsce, co jest najlepszym wynikiem w historii naszej szkoły.
Ogromne brawa i gratulacje!
Skład drużyny: Zuzanna Brzezińska, Julia Kalak, Karina Angier, Alicja Nowakowska, Julia Świątek, Gabriela Sobolewska, Kamila Wardzińska, Wiktoria Olczak, Maja Lewandowska ,Michalina Ziółkowska, Pola Kamińska. Opiekun drużyny: Anna Czarnecka.
źródło:SP nr 1 w Kole