Ruszyły zapisy na 43. Międzynarodowy Bieg Warciański.
Już można zapisywać się na 43. Międzynarodowy Bieg Warciański, który odbędzie się 22 października. Imprezą towarzyszącą będą Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 10 km. Zachęcamy do startu zarówno debiutantów jak i wytrawnych zawodników. Atutami biegu są wygodna i szybka trasa wytyczona ulicami miasta. Niższa opłata startowa obowiązuje do 8 października.
Ruszają zapisy na 43. Międzynarodowy Bieg Warciański, jednego z najstarszych biegów ulicznych w Polsce. Zawody na dystansie 10 km odbędą się 22 października. Start biegu nastąpi punktualnie o godzinie 12:00 w Parku im. Stanisława Moniuszki przy Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Tradycyjnie na starcie zobaczymy mocną elitę na czele z najlepszymi biegaczkami gdyż w ramach imprezy zostaną przeprowadzone 12. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 10 km. Niewątpliwym atutem naszego biegu jest szybka, sprzyjająca biciu rekordów życiowych trasa, która posiada atest PZLA oraz certyfikat World Athletics. Warto wspomnieć, że w 2021 r. na zawodach padł nieoficjalny rekord Polski w biegu Kobiet na 10 km. Izabela Paszkiewicz uzyskała wówczas wynik 31:49. Z kolej najlepszy wynik wśród mężczyzn osiągnął w 2016 r. Robert Wambua, który wykręcił czas 28:54. Bieg Warciański to również szansa na udany debiut lub poprawę życiówki dla amatorów. W uzyskaniu jak najlepszego czasu, podobnie jak w latach ubiegłych, amatorów wspomagać będą pacemakerzy. Zachęcamy do rejestracji. Zapisy na bieg prowadzone są pod linkiem:
Opłata startowa do 18 października wynosi 90 złotych, od 19 do 21 października wpisowe wynosi 120 zł, a w dniu Zawodów wzrasta do 150 zł. W ramach pakietu startowego uczestnicy otrzymają medal, koszulkę biegową (w zależności od wybranej opcji) i wiele niespodzianek od sponsorów. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. W wydarzeniu wziąć udział może maksymalnie 600 uczestników.
Na Bieg zapraszają Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole, Urząd Miejski w Kole oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.
źródło:MOSiR w Kole