W dniu 24 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kole wręczono nagrody laureatom konkursu “Rolnik Roku Powiatu Kolskiego”, którego celem jest promocja najbardziej przedsiębiorczych i innowacyjnych rolników powiatu kolskiego, a także podkreślenie roli, jaką rolnictwo ogrywa w gospodarce Powiatu. Organizatorami konkursu jest Starosta Kolski oraz Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kole. Nagrody w postaci bonów dla laureatów konkursu ufundowała Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego.
Wśród nagrodzonych znalazły się gospodarstwa:
Państwa Ilony i Piotra Dopierała, m. Łączewna, gm. Przedecz
Pana Macieja Zająca, m. Kiełczewek, gm. Grzegorzew
Państwa Anety i Wojciecha Trębackich, m.Dąbrowa, gm. Koło
Pana Tomasza Leszczyńskiego, m. Łążek, gm. Kłodawa
Państwa Małgorzaty i Zbigniewa Olejnickich, m.Dęby Szlacheckie, gm. Osiek Mały
Nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i życzymy rozwijania swoich gospodarstw 
Kapituła powołana przez Zarząd Powiatu Kolskiego dokonała oceny formalnej i merytorycznej zgłoszonych kandydatur, przeprowadziła wizytację i ocenę gospodarstwa na podstawie przyjętych kryteriów.
Po dokonaniu analizy i podsumowaniu kapituła postanowiła nagrodzić 3 gospodarstwa o kierunku produkcji bydła mlecznego, dla najlepszego gospodarstwa w kierunku innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwie rolnym i dla najlepszego gospodarstwa ekologicznego.
Ponadto kapituła przyznała dwa wyróżnienia dla gospodarstw nominowanych w konkursie, które wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami.
źródło:Starostwo Powiatowe w Kole

Leave a comment