Przedsiębiorcy wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe, w tym Urząd Skarbowy w Kole.
Za nami 19. edycja konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. Podobnie jak w ubiegłym roku przedsiębiorcy oceniali urzędy skarbowe za pomocą elektronicznych ankiet.
Kryteriami ich wyborów były: jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników.
Wśród laureatów znalazły się również 3 wielkopolskie urzędy.
Gala finałowa konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów odbyła się 21 kwietnia 2022 r. w siedzibie BCC w Warszawie.
Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, a także tworzenie między administracją skarbową, a przedsiębiorcami relacji opartych na wzajemnej życzliwości i profesjonalizmie.
Przedstawiciele biznesu wyróżnili 60 urzędów z całej Polski, w tym 3 wielkopolskie:
Urząd Skarbowy w Kole,
Urząd Skarbowy w Rawiczu,
Urząd Skarbowy Poznań-Wilda.
Laureaci konkursu mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji.
Gratulując laureatom Szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska podkreśliła rolę pracowników urzędów skarbowych w budowaniu wizerunku Krajowej Administracji Skarbowej.
Naczelnikom i pracownikom nagrodzonych urzędów podziękowała również Zastępca Szefa KAS Anna Chałupa. Wiceminister podkreśliła też znaczenie relacji administracji skarbowej z przedsiębiorcami i zaznaczyła, że KAS wspiera ich w wykonywaniu obowiązków.
Dziękujemy za zaufanie
Na przestrzeni 19 lat trwania konkursu najczęściej nagradzanym wielkopolskim urzędem był Urząd Skarbowy w Rawiczu. Tegoroczna nagroda to już ich 14-ste wyróżnienie. Urząd Skarbowy w Kole znalazł się w gronie laureatów po raz piąty, a dla Urzędu Skarbowego Poznań-Wilda, jest to pierwsze wyróżnienie.
źródło:US w Kole