W dniu wczorajszym w Miejskim Domu Kultury w Kole odbyła się uroczysta promocja książki dwóch kolskich regionalistów i społeczników – Kazimierza Kasperkiewicza i Jacka Skryckiego pt. „Tablice pamiątkowe w latach 1901-2020 w kościołach Ziemi Kolskiej świadkami historii”, której wydawcami są Starostwo Kolskie wraz z Gminą Miejską Koło. Publikacja zawiera w sobie niezwykle ciekawe wydarzenia dotyczące wiedzy o lokalnych bohaterach, które utrwalone zostały na tablicach pamięci zlokalizowanych na kościołach i terenach przykościelnych w powiecie kolskim.

Podczas gali nie obyło się bez wzruszeń, emocji i podziękowań, bowiem autorzy publikacji odebrali z rąk posła Leszka Galemby odznaki honorowe Zasłużony dla Kultury Polskiej nadane przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu RP. Odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” to polskie odznaczenie ministerialne przyznawane osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

Autorzy podziękowali  nie tylko wydawcom, ale także wszystkim, którzy zaangażowali się w powstanie publikacji i służyli pomocą na każdym etapie jej powstawania. To wspaniałe wydarzenie zostało uświetnione starannie dobraną oprawą muzyczną w wykonaniu kwintetu dętego „Master Brass”. W rolę prowadzącego wcielił się p. Radosław Małecki.Wieczór obfitował w niespodzianki. Wszyscy goście którzy byli na uroczystość otrzymali po egzemplarzu książki.

Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

żródło:Kolskiefakty.pl