Eryk Piasecki, Jakub Łączkowski i Bartosz Ignaczak  to  młodzi i ambitni uczniowie, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu, pasji i poświęceniu,  stali się twórcami wspaniałego, innowacyjnego projektu w szerokim spektrum oddziaływania społecznego, pod nazwą „Mike The Glove”.  Projekt przedstawia wizję ekosystemu narzędzi, która ułatwią osobom z niepełnosprawnościami wykonanie pewnych codziennych czynności poprzez ich automatyzację. Podczas realizacji przedsięwzięcia uczniowie mogli liczyć na wsparcie i opiekę mentora z firmy Intel – pana Łukasza Pindora.

Projekt stworzony podczas realizacji Programu Intel®Al For Youth szybko znalazł uznanie wśród organizatorów programu. Na 26 autorskich projektów społecznych do finału konkursu zakwalifikowało się 12. Wśród nich znalazł się projekt Eryka, Jakuba i Bartosza, którzy podczas podsumowania kolejnej edycji programu zdobyli I nagrodę w konkursie. Ten ogromny sukces spowodował, że nie zmierzają zakończyć swojej działalności tylko na tym projekcie. Zamierzają dalej usprawniać  swój dotychczasowy projekt, ale mają również w planach inne innowacyjne przedsięwzięcia, również udziały w konkursach.

Uczniowie pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć działalność tych młodych ludzi, zapraszamy do kontaktu www.aterium.org i contact@aterium.org

Zapraszamy do obejrzenia relacji video.

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com