W sobotę 12 września, policjanci kolskiej komendy po raz ostatni tego lata spotkali się z osobami wypoczywającymi nad Jeziorem Brdowskim. Mundurowi przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z przedstawicielem Polskiego Czerwonego Krzyża Oddział w Kole, przeprowadzili pokaz resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole przez cały okres wakacyjny prowadzili działania mające na celu zapewnić bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Nad Jeziorem Brdowskim cyklicznie spotykali się z plażowiczami. Wspólnie ze strażakami, ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pracownikami Polskiego Czerwonego Krzyża, prowadzili działania profilaktyczne, podczas których informowali jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z letniej aury. Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie. Przestrzegali przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem narkotyków, dopalaczy i alkoholu, wskazując je jako potencjalne przyczyny utonięć.  Dzieciom przypominali, aby kąpać się wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Najmłodszych uczono wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Ratownicy WOPR-u i Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzali pokaz resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Każdy chętny mógł sprawdzić swoje umiejętności, przeszkolić się przy użyciu specjalistycznego manekina oraz poćwiczyć czynności ratownicze.

W spotkaniach udział brała również przedstawicielka Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, która mówiła o zagrożeniach związanych z kleszczami oraz o sposobie postępowania w przypadku ukąszenia przez te pajęczaki.

Stróże prawa mają nadzieję, że wakacyjny cykl spotkań przyniósł pożądane efekty, gdyż na terenie powiatu kolskiego w czasie letniej przerwy w nauce nie utonęła żadna osoba.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com