Próbował porywać kobiety? Zajeżdżał drogę i wciągał do samochodu.
Pierwszą niepokojącą informację otrzymali policjanci z Sompolna. To właśnie na ich terenie doszło do próby wciągnięcia do samochodu kobiety jadącej rowerem. Kilka dni później po kolejnej próbie uprowadzenia, sprawca został ujęty przez funkcjonariuszy z Koła.
Do pierwszego zdarzenia doszło 2 maja w Zakrzewku, w gminie Sompolno. Samochód zajechał drogę jadącej rowerem 49-letniej kobiecie. Ze środka wyskoczył mężczyzna, który zepchnął swą ofiarę z jednośladu i próbował wciągnąć do samochodu. Doszło do szarpaniny. Kobieta próbowała się bronić krzycząc i gryząc napastnika. To podziałało. Sprawca wsiadł do auta i odjechał.
Policja na tym etapie, w obawie przed wypłoszeniem przestępcy, nie chciała udzielać żadnych informacji. Nieoficjalnie mówiło się, że znane są numery auta – czego również oficjalnie nie potwierdzano. Z zeznań poszkodowanej wynikało, że napastnik mógł mieć ok. 30-35 lat.
Poszukiwania trwały tydzień. Dzisiaj sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kole zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy.
Jak doszło do zatrzymania, i dlaczego przez policjantów z Koła? Odpowiedź jest prosta. Do kolejnego ataku doszło w Osieku Małym, właśnie w powiecie kolskim. Funkcjonariusze zdobyli wszystkie potrzebne informacje, które pozwoliły na namierzenie napastnika. To 26-letni mieszkaniec gminy Sompolno. Na tym etapie śledztwa usłyszał zarzut usiłowania rozboju, jednak po ustaleniu szczegółowych okoliczności i motywów działania 26-latka, zarzut ten może się jeszcze zmienić.
Niewykluczone, że ofiar było więcej, jednak nie wszystkie mogły zgłosić się na policję. Zatrzymanie sprawcy może być dla nich zachętą.
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com