Pożar w budynku mieszkalnym w miejscowości Grzegorzew
W dniu 27.01.2024 r. o godzinie 23:02 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Grzegorzew.
Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz druhów z OSP Grzegorzew i OSP Barłogi.
W wyniku rozpoznania ustalono, że pali się budynek mieszkalny. 3 osoby opuściły budynek przed przybyciem JOP. Pożar wybuchł w kotłowni i przeniósł się na poddasze nieużytkowe.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu prowadzonych działań. Następnie ratownicy w sprzęcie ODO podali 2 prądy wody w natarciu do palącej się kotłowni oraz na poddasze po drabinie przystawnej z wykorzystaniem sprzętu ratownictwa wysokościowego. Wygaszono piec CO , wyniesiono na zewnątrz i przelano wodą żar z pieca oraz spalone drewno z kotłowi. Pokrycie dachu nad kotłownią oraz część dachu budynku rozebrano, usunięto na zewnątrz i przelano wodą. Strażacy wynieśli butle z gazem z budynku oraz przeszukali wszystkie pomieszczenia. Trzy osoby, które opuściły budynek przed przybyciem JOP odmówiły KPP przez strażaków. Pożar ugaszono. Kamerą termowizyjną sprawdzono wszystkie pomieszczeniu budynku pod kątem występowania zarzewi ognia oraz podwyższonej temperatury – urządzenie nie wskazało zagrożenia. Budynek przewietrzono i oddymiono, następnie sprawdzono detektorem wielogazowym wszystkie pomieszczenia pod kątem występowania tlenku węgla – urządzenie nie wskazało zagrożenia. Działania zakończono.
Działania ratownicze prowadziło 15 strażaków przez 2 godziny i 34 minuty
Opracowanie: mł. asp. R. Kaczmarek
źródło: KP PSP KOŁO
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com