Pożar domu mieszkalnego w miejscowości Borki, gmina Koło.

26 listopada 2022r. o godzinie 13:04 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze domu mieszkalnego w miejscowości Borki, gmina Koło. Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz druhów z OSP Koło nad Wartą i OSP Ochle.

W wyniku rozpoznania ustalono, że w mieszkaniu występuje silne zadymienie i pali się węgiel w piwnicy. Brak właścicieli na miejscu zdarzenia. Brak dostępu do pomieszczeń w budynku. Policja na miejscu zdarzenia.

Ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Odłączono prąd w budynku mieszkalnym. Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do budynku wybijający szybę w oknie do piwnicy. Ratownicy podali jeden prąd wody na palący się węgiel w piwnicy.  Następnie przeszukano wszystkie pomieszczenia w budynku – brak osób poszkodowanych. Po otwarciu drzwi garażowych ratownicy wynieśli tlący się węgiel na zewnątrz budynku, gdzie był przelewany wodą. Przewietrzono cały budynek. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono cały budynek pod kątem występowania zarzewi ognia – kamera nie wskazała podwyższonej temperatury. Przy pomocy miernika wielogazowego sprawdzono budynek pod katem występowania CO – miernik wielogazowy nie wskazał zagrożenia, parametry powietrza w normie. Działania zakończono.

Działania ratownicze prowadziło 20 strażaków przez 2 godziny i 18 minut.

 

foto:OSP Koło Nad Wartą

Opracowanie: mł. asp. Ł. Nowakowski