POŻAR BUSA CIĘŻAROWEGO NA AUTOSTRADZIE A2
Dnia 02.08.2023 r. o godzinie 16:14 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze busa na autostradzie A2 w miejscowości Chełmno, gm. Dąbie.
Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz druhów z OSP Dąbie i OSP Ruszków I. W wyniku rozpoznania ustalono, że palą się panele dźwiękochłonne oraz bus ciężarowy Peugeot Boxer na pasie awaryjnym na autostradzie A2. Kierowca opuścił pojazd przed przyjazdem służb. Brak osób poszkodowanych.
Zabezpieczono teren prowadzonych działań. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy wody w natarciu na palące się panele oraz busa. Pożar ugaszono. Kierowca busa odmówił udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Na miejsce przybył patrol Policji. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej zakończono
Działania ratownicze prowadziło 15strażaków przez 1 godzinę i 44 minuty. Dochodzenie w sprawie przyczyn zdarzenia prowadzi Policja.
Opracowanie: asp. Łukasz Nowakowski
żródło:KP PSP KOŁO