Pożar budynku gospodarczego i mieszkalnego w miejscowości Trzebuchów, gmina Osiek Mały.

29 listopada 2022 r. o godzinie 10.44 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego oraz dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Trzebuchów, gmina Osiek Mały.

Dyżurny do działań zadysponował zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Dębów Szlacheckich oraz Wrzącej Wielkiej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do pożaru budynku gospodarczego oraz dachu budynku mieszkalnego. Na budynku mieszkalnym znajdowała się instalacja fotowoltaiczna, która została odłączona przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Zabezpieczono teren prowadzonych działań. Podano 3 prądy wody w natarciu na palące się budynki.. Pożar ugaszono, a następnie oddymiono obiekt mieszkalny. Rozebrano część konstrukcji dachu budynku mieszkalnego oraz zdjęto 3 panele fotowoltaiczne. Budynek sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wskazała zagrożenia. Budynek sprawdzono miernikiem CO – miernik nie wskazał zagrożenia, parametry powietrza w normie. Działania zakończono.

Działania ratownicze trwały 2 godziny i 22 minuty. W akcji uczestniczyło 17 strażaków.

 

Opracowanie: st. str. Daniel Sowiński

źródło: KP PSP KOŁO