W dniu 27 lutego (poniedziałek) od godziny 14:30 Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski po raz kolejny pełnił dyżur poselski dla mieszkańców Koła i powiatu kolskiego w swojej siedzibie w Kole przy ul. Kolejowej 58. Po godzinie 16:00 Poseł spotkał się z członkami i sympatykami Nowej Lewicy powiatu kolskiego. Poseł Tomaszewski zaapelował o przyłączenie się do zbierania podpisów pod projektem obywatelskim dotyczącym renty wdowiej, uzasadniając wspierany projekt przez Lewicę.

Obecnie w małżeństwie emerytów, gdy umiera mąż, kobieta ma prawo do wyboru – albo zachowuje swoją emeryturę, albo z niej rezygnuje i bierze rentę rodzinną – 85%. Zamiast tego Lewica proponuje by można było wybrać tę opcję, która daje większy przychód: wdowa może albo zachować swoją emeryturę, a do tego uzyskać 50% renty po mężu, lub wybrać rentę po mężu i do tego 50% swojej emerytury (…). Osoby z najniższymi emeryturami to głównie kobiety, które często zajmują się dziećmi, chorymi członkami rodziny i stąd po prostu mają krótszy okres odprowadzania składek, dlatego też ta inicjatywa ustawodawcza – powiedział poseł Tadeusz Tomaszewski.

Ponadto Poseł podsumował ubiegły rok pracy w sejmie i złożył przed członkami Lewicy sprawozdanie z działalności pracy w regionie. Następnie omówił zakres działań przygotowujących partię do tegorocznych wyborów parlamentarnych, w których to do wyborów Lewica pójdzie wspólnie z PPSem, Unią Pracy i partią Razem podpisując stosowne porozumienia.

Po wystąpieniu posła przystąpiono do otwartej dyskusji, na której poruszono zagadania związane z miejskimi inwestycjami w Kole (głównie budową ciepłowni geotermalnej), prawami kobiet, działalnością małych i średnich przedsiębiorstw, potrzebą decentralizacji państwa i wzmocnieniem roli samorządów, w tym niewystarczających nakładów finansowanych ze strony państwa na oświatę.

Na zakończenie spotkania członkowie koła lokalnego Nowej Lewicy w Kole podjęli jednogłośnie uchwałę o przyjęciu Pana Łukasza Łuczyńskiego w struktury partii. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Po złożeniu gratulacji przystąpiono do pamiątkowych zdjęć. Nowy członek partii otrzymał podpisaną przez posła obecnie obowiązującą Konstytucję RP którą m.in poseł Tadeusz Tomaszewski uchwalał 2 kwietnia 1997 roku.

źródło:Kolskiefakty.pl