Był razem z nami, gdy rozpoczynaliśmy służbę, towarzyszył, gdy obchodziliśmy swoje święto, wspierał, gdy przychodziły gorsze chwile. Od 20 lat swoją kapłańską posługę łączył z naszą formacją. Dziś szef kolskich policjantów insp. Artur Foryński wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu insp. Piotrem Mąką, przedstawicielami kierownictwa tutejszej jednostki oraz byłymi komendantami, pożegnali odchodzącego na emeryturę kapelana Policji ks. Józefa Wronkiewicza.

26 czerwca br. Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Artur Foryński spotkał się z Duszpasterzem Policji ks. Józefem Wronkiewiczem, który po 20 latach posługi duszpasterskiej jako kapelan kolskiej policji, przeszedł na emeryturę. W spotkaniu udział wzięli również Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, insp. Piotr Mąka, kierownictwo kolskiej komendy, przewodniczący Niezależnych Związków Zawodowych Policjantów powiatu kolskiego, asp. szt. Tomasz Bartczak oraz byli komendanci tutejszej jednostki, nadinspektor w stanie spoczynku Jarosław Rzymkowski oraz inspektor w stanie spoczynku Gerard Modrzyński.

Proboszcz Józef Wronkiewicz swą posługę kapelana kolskiej Policji rozpoczął w 2000 r. Jako spadkobierca patriotycznych ideałów, mundur darzy wyjątkowym szacunkiem, a narodowe wartości stanowią dla niego niemal świętość. Z nieukrywaną dumą i satysfakcją towarzyszył nam podczas policyjnych uroczystości. Mądrym słowem trafiał do serc tych policjantów, którzy od lat służyli w formacji, jak i tych, którzy wypowiadali rotę ślubowania. W swoją posługę angażował się bez reszty. Brał udział w wielu oficjalnych ceremoniach i uroczystościach. Za bardzo dobrą współpracę i zaangażowanie, w 2015 roku został odznaczony medalem “Za Zasługi dla Policji”.

Podczas uroczystego pożegnania nie obyło się bez słów uznania i wzruszeń. Wszyscy zgromadzeni z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu na czele, podziękowali księdzu kapelanowi za długoletnią posługę duszpasterską oraz wsparcie, którym zawsze służył policjantom. W dowód uznania zebrani wręczyli mu pamiątkowe upominki.

Odchodzący na emeryturę ksiądz, wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym złożył podziękowania za życzliwość, otwartość, dobroć, którą był obdarzany podczas spotkań.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com