Tegoroczne świętowanie pożegnania starego i powitania nowego roku było zupełnie inne niż dotychczas. Nie było hucznych imprez i tłumów na ulicach. Przełożyło się to też na mniejszy ruch na drogach i mniejsza liczbę zdarzeń drogowych. Od sylwestrowego wieczoru i przez pierwsze 3 dni nowego roku w powiecie kolskim nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Wpływ na to miały m.in. liczne kontrole drogowe, w trakcie których policjanci ujawnili, zatrzymali i powstrzymali od dalszej jazdy 2 nietrzeźwych kierujących.

Za nami rok, który był inny pod wieloma względami. Inne było też świętowanie jego końca i początku kolejnego. To co niezmienne to fakt, że bez względu na okoliczności policjanci dbają o szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców. Między innymi na drogach.

Rok temu w trakcie dwóch dni (Sylwester 2019 i Nowy Rok 2020) na drogach powiatu kolskiego doszło 1 wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna.

Układ kalendarza w tym roku spowodował, że rok zaczęliśmy od długiego weekendu. W tym czasie – od sylwestrowego wieczoru w czwartek do końca weekendu, na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Wpływ na to z pewnością miało to, że mniej osób przemieszczało się między miejscowościami, jak również liczne policyjne kontrole, które wyeliminowały z dróg tych najniebezpieczniejszych, nietrzeźwych kierowców. Od czwartku do niedzieli włącznie (31.12.2020 – 03.01.2021) policjanci interweniowali wobec dwóch takich nieodpowiedzialnych kierujących. W tym czasie byli też wzywani do czterech kolizji drogowych.

źródło:KKP w Kole

Leave a comment