Podsumowanie akcji „Z Pasją po zdrowie Pawełka”
W dniu dzisiejszym w Sali sesyjnej Ratusza Miejskiego w Kole odbyło się podsumowanie drugiej akcji charytatywnej dla Pawełka z Brdowa. Chodź tegoroczna akcja kosztowała go dużo wysiłku, upadku i zadrapań, Kamil zawsze do końca realizuje cele, które sobie zakłada i „nigdy nie odpuszcza”. Tym razem pokonał w dziesięć dni trasę Świnoujście – Przemyśl, przemierzając na rowerze 1578 km. Wszystko w słusznym i ważnym celu – zebraniu funduszy na leczenie 13 – letniego Pawełka z Brdowa i pomoce samotnie wychowującej go matce. Od urodzenia chłopiec ma jedną nogę krótszą o około 10 cm. Pawełek, uczeń brdowskiej szkoły ma już za sobą kilkanaście operacji. Na tym jednak leczenie i rehabilitacja chłopca się nie kończy. Przed nim kolejne operacje, które zostaną przeprowadzone w poznańskiej klinice. Najbliższą zaplonowano na grudzień br. Po dłuższej nieobecności w szkole związanej w licznymi operacjami i rehabilitację, Pawełek od września wraca do nauki w szkole. Do tej pory chłopiec objęty był nauczaniem indywidualnym.
Podczas konferencji słowa uznaniu dla czynów Kamila, wyraził sam Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, będąc pod wrażeniem tego, czego potrafi dokonać jeden człowiek.
Organizator akcji – Kamil Jaroszewski podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i dokonali wpłat na rzecz Pawełka.Dzięki licznym darczyńcom zebrano ponad 15.000 złotych. Szczególne podziękowania za współpracę i pomoc podczas każdej akcji skierował do Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego oraz pani Katarzyna Wojtysiak – pracownika Wydziału Działalności Gospodarczej i Promocji Miasta. Swoje podziękowania skierował również do osób, instytucji i firm: ONE POWER Polska Sp. z o.o. z Koła, Profi Eko Sp. z o.o. z Inowrocławia, Forta Logistics Sp. z o.o. z Warszawy, Wood-Mizer, Segla w Osieku Małym, Przedsiębiorstwo TMF w Ruszkowie, Euro-Car, Scania, Wiśniewski z Babiaka, OSP Babiak, PSP Koło, Restauracja Old Garden w Sycewie, Optyk Wojtaszek z Koła, Zespół Kwadrans, Szkoła Podstawowa w Brdowie, Ojcowie Paulini z Brdowa, firma Thema Artis z Konina. licznym znajomym oraz gościnnym i pomocnym miastom, które odwiedził.
W tegorocznej akcji wpłat na zrzutkę za przejechane przez Kamila kilometry dokonali: Wood-Mizer, One Power, Profi Eko i Logistics Forte. Na Pawełka, tak jak w poprzedniej akcji czekają darmowe masaże w Gabinecie Terapii Manualnej w Babiaku, które ufundował Michał Wojciechowski.
Kamil mając u swojego boku wiele osób, firm i instytucji wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka i wspierających jego akcję, już zapowiada kolejną wyprawę na rzecz potrzebującego dziecka z Koła. Tym razem zamierza pokonać trasę Suwałki – Praga lub odwrotnie. Zapewne w niedługim czasie poznamy więcej informacje na temat kolejne akcji Kamila.

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com