W poniedziałek 14 marca 2022 roku na terenie powiatu kolskiego przeprowadzono całodobowe działania „TRZEŹWOŚĆ”. W trakcie trwania akcji sprawdzono stan trzeźwości ponad 1500 osób.
To nie pierwsza ani nie ostatnia tego typu akcja na terenie naszego powiatu. Z uwagi na to, że cały czas zdarzają się osoby wsiadające „za kółko” pod wpływem alkoholu mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Kole przeprowadzać będą w różnych miejscach i terminach działania „TRZEŹWOŚĆ”. W poniedziałek 14 marca 2022 w trakcie trwania takiej akcji sprawdzono stan trzeźwości 1525 kierujących, z których jedna osoba kierowała samochodem pod wpływem alkoholu natomiast dwie były w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci nałożyli 23 mandaty karne, zatrzymali 4 prawa jazdy i taką samą ilość dowodów rejestracyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje nietrzeźwy kierujący, który kierował osobowym Passatem. Nie dość, że ten 39-letni mężczyzna prowadził pojazd mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu to jeszcze przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o aż 75 km/h. Mieszkaniec gminy Sompolno w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h pędził z prędkością 125 km/h mając na dodatek dołączoną do samochodu przyczepkę. Biorąc pod uwagę prędkość oraz stan w jakim znajdował się kierowca było to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a za popełniony czyn grozi mu do dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
foto:Kolskiefakty.pl
źródło:KPP w Kole