Stowarzyszeniu „W Koło Pomagam” udało się pobić kolejny rekord w czwartym już roku akcji „Podziel się włosem”. Akcja która trwała od 1 czerwca do 30 września br. przerosła oczekiwania Stowarzyszenia, bowiem podczas akcji udało się zebrać 132 pakiety włosów, które odpowiednio przygotowane i spakowane przekazane zostaną Stowarzyszeniu „Mówimy NIEboRAKOWI” i Fundacji Rak’n’Roll. Przekazane włosy posłużą do wykonania peruk dla osób po chemioterapii. Jak wspomniał w swojej wypowiedzi pan Jarek  –nie chodzi o rekordy, ale udało nam się pobić rekord dzięki naszym wspaniałym darczyńcom.

Prezes Stowarzyszenia dziękuje Wszystkim Naszym Wspaniałym Darczyńcom za ich szlachetny gest w postaci włosów. Podziękuje również salonom fryzjerskim za ich wsparcie i zaangażowanie. Dzięki tym włosom znów powstaną nowe piękne naturalne peruki dla tych, którzy przechodzą trudne chwile i muszą się zmagać z ciężką chorobą.

Pan Jarosław ma w planach kolejne równie ambitne i ciekawe plany. W następnym roku w czerwcu, oczywiście jeśli pozwolą na to okoliczności, planuje zorganizować w Hali Miejskiej MOSiR w Kole 5 – lecie istnienia i działalności Stowarzyszenia, podczas którego Stowarzyszenie chciałoby podziękować wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanych w organizowane przez nich akcje.

Kolejne zadanie, które postawiło sobie Stowarzyszenia W koło Pomagam, to pomoc rodzinie Malarów.  Z prowadzonej nakrętkowej akcji, a także zbiórki płyt, telefonów oraz wpłat ludzi dobrej woli udało się zebrać sporą kwotę pieniędzy. Dzięki zebranej kwocie przeprowadzony zostanie remont pokoju rodziny Malarów. Pan Jarosław jest już po rozmowie z Panią Bożenką i zgodnie z planem na początku następnego roku rozpocznie się remont.

Przedsięwzięcie, które nie odbył się w tamtym roku, a jest w najbliższych planach Stowarzyszenia  to „Wirtualna hipnoza”. Jest to tytuł przewodni całkowicie związany z urządzeniami mobilnymi a zwłaszcza z nałogiem internetowym. Pandemia spowodowała zamknięcie wielu instytucji. Najbardziej ucierpiały na tym dzieci i młodzież. Podczas nauki zdalnej większość z nich korzystała z telefonów, tabletów i komputerów na okrągło. Wszystkie kontakty przenosili do sieci, co do dziś wiąże się problemem  odstawienia na drugi plan urządzeń mobilnych i pogłębieniem nałogu internetowego. Na zaproszenie Stowarzyszenia W Koło Pomagam do naszego miasta zawita Dr Maciej Dębski założyciel i lider Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, a także socjolog problemów społecznych, który podczas spotkania wygłosi dla rodziców prelekcję, dotyczącą wirtualnego świata i problemów z jakimi borykają się dzieci i młodzież uzależniona od Internetu.  Wystąpienie połączone zostanie z wystawieniem spektaklu „WIRTUALNA HIPNOZA” w wykonaniu kolskiego teatru „Na kole” prowadzonego przez p. Anetę Piorun.

Kolejna akcja, której realizację pokrzyżowała pandemia  to zaproszenie do naszego miasta Amp Futbol –  piłkarzy po amputacjach grający o kulach. Prezes Stowarzyszenia ma nadzieję, że spotkanie które zaplanowano na wiosnę przyszłego roku dojdzie do skutku i będzie organizatorem ich zgrupowania na Olimpii Koło. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest tolerancja, akceptacja  i uwrażliwienie innych na potrzeby osób niepełnosprawnych. Zaplanowane przedsięwzięcie, ma nieść ze sobą ważny przekaz dla osób w pełni sprawnych, którzy będą mogli nie tylko poznać historie piłkarzy grających o kulach, ale także zobaczyć, że niepełnosprawność wcale nie ogranicza ich w pewnych działaniach i pasjach.  

Stowarzyszeniu „W Koło Pomagam” na czele z panem Jarosławem Jóźwiakiem życzymy pomyślności i sukcesów w podejmowanych przez nich działaniach.

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl