Od 1 grudnia 2021 r. na płatnych odcinkach autostrady A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica zarządzanych przez GDDKiA nastąpi zmiana systemu poboru opłat dla samochodów osobowych i motocykli (pojazdów o DMC poniżej 3,5 tony). System e-TOLL zastąpi obowiązujący do 30 listopada Manualny System Poboru Opłat.

Przejazd przez miejsca poboru opłat będzie odbywał się bez szlabanów…i bez czekania!

Za przejazd nie zapłacisz już w kiosku poboru opłat na bramkach na podstawie biletu kartonikowego lecz na podstawie elektronicznego e-biletu autostradowego lub w aplikacji e-TOLL PL. Dlatego, przed rozpoczęciem podróży zaplanuj, jaką metodą opłacisz swój przejazd.

Tymczasem ruszyła ogólnopolska kampania MF i KAS, aby dotrzeć do użytkowników dróg z informacją zmianie sposobu opłaty ze przejazd tymi odcinkami. Pewnie niektórzy z Was już słyszeli spot w radiu lub widzieli informacje w aplikacji samochodowej Yanosik. Na tych odcinkach autostrad informacje można też znaleźć na bilbordach w obu kierunkach oraz na potykaczach znajdujących się na wyspach pomiędzy bramkami w miejscach poboru opłat. Już w środę zobaczycie także spot w telewizji z udziałem Leszka Kuzaja i Gosi Rdest, którzy są „twarzami” naszej kampanii.

Już teraz możecie podejrzeć w krótkim filmiku, jak wyglądały kulisy pracy nad tym spotem.

https://intranet.mf.gov.pl/documents/20184/6691139/making+off.mp4/f41c3369-9676-46b8-9863-baf7722f7b1d

Więcej informacji na etoll.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie)

foto:e-TOOL

źródło:US w Kole