Wiersze kolaże ….

Użytym słowom dajcie drugie życie. Wykorzystajcie wycinki z gazet. Stwórzcie krótkie dwu – trzywersowe, nowe sensy z użytych w artykułach  słów. Niech Wasze kolaże składają się z wyciętych słów – o różnym kroju, barwie i „podkładce” – ułożonych w wiersze.

W Waszej poezji składnikami będą słowa, na nich opierać się będzie całość. Wyłącznie tekst prowadzić będzie do interpretacji i powinien być jedynym, widocznym elementem. Zwróćcie jednak  uwagę na tło i jego kolorystykę, która może nadawać sens znaczeniowy zamieszczonemu tekstowi, oddawać nastrój słów.

Miłej zabawy!

Jeżeli już przeniesiecie wiersz na papier,   prześlijcie zdjęcie stworzonego kolażu (temat – „Wiersze kolaże”) na adres –  filiadladzieci@biblioteka-kolo.pl (czekamy do 6 listopada br.). Zdjęcia umieścimy na stronie i fb biblioteki. Te, które otrzymają najwięcej głosów, zostaną nagrodzone.

Przesyłając zdjęcie – w wiadomości podajcie: imię i nazwisko, oraz dokładny adres, na który będziemy mogli przesłać nagrody. Zdjęcia podczas głosowania będą mieć status anonimowych.

źródło:PiMBP w Kole

Leave a comment