PIJANY 28-LATEK PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O PONAD 59 KM/H, NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ ORAZ POSIADAŁ PRZY SOBIE ZABRONIONE SUBSTANCJE

Do pościgu za kierowcą, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 59 km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej doszło w sobotę na terenie gm. Kościelec. W trakcie zatrzymania 28 – latek posiadał przy sobie substancje zabronione oraz był pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze z kolskiej drogówki, pełniąc służbę na terenie Gminy Kościelec, zauważyli szybko jadący samochód marki Audi. Po zmierzeniu prędkości tego pojazdu okazało się, że jego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 59 km/h. W związku z powyższym mundurowi wydali sygnały kierowcy do zatrzymania się. 28-letni mieszkaniec gminy Brudzew nie zamierzał stosować się do poleceń policjantów, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Dzięki wytężonej pracy wielu funkcjonariuszy mężczyznę udało zatrzymać się na terenie gm. Przedecz. Uciekinier w chwili zatrzymania miał przy sobie prawie 3 gramy substancji psychotropowej oraz prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. 28-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz posiadanie substancji psychotropowej.

źródło:KPP w Kole