W czwartek (11 czerwca) obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku, z powodu zagrożenia epidemicznego, miała zupełnie inny charakter niż w poprzednich latach. Nie wyszliśmy z Najświętszym Sakramentem na ulice miasta, ale przeszliśmy w procesji wokół naszego kościoła parafialnego.

Centralna Msza św. w kolskiej farze sprawowana była o 10.30. Przewodniczył jej i homilię wygłosił wikariusz ks. Janusz Kęsicki. W liturgii, po raz pierwszy od niemal trzech miesięcy, wzięło udział bardzo wielu parafian. Ministranci zapewnili bogatą oprawę liturgiczną, a o śpiew zadbał nasz Chór Farny „Lutnia”.

Na zakończenie Mszy św. celebrans dokonał wystawienia Najświętszego Sakramentu w monstrancji i rozpoczęła się procesja eucharystyczna. Przy czterech ołtarzach usytuowanych z każdej strony naszego kościoła odczytywana była Ewangelia i śpiewem suplikacji upraszaliśmy Boga o potrzebne łaski i oddalenie zarazy.

Przy czwartym ołtarzu słowa podziękowania za przygotowanie procesji i obecność na uroczystości Bożego Ciała wypowiedział proboszcz naszej parafii ks. kanonik Józef Wronkiewicz. Na zakończenie udzielone zostało błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.

tekst i zdjęcia: Marcin Nowacki

źródło:Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole

 

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com