MOCNE UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWĄ

2022 rok rozpoczął się od dwóch dużych sukcesów kolskich kryminalnych w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Łącznie od początku roku policjanci na terenie naszego powiatu zatrzymali przeszło 5 kg narkotyków.
Na początku stycznia 2022 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego kolskiej komendy zatrzymali 24-letniego mieszkańca gm. Dobrów, który posiadał prawie 840 gram substancji psychotropowej oraz prawie 210 gram marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej substancji psychotropowych za co grozi mu do 10 lat więzienia. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Kole na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kole zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
W pierwszych dniach lutego br. na terenie naszego powiatu kryminalni zatrzymali 48-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, który posiadał prawie 4 kg środków odurzających w postaci marihuany. Zatrzymanemu przedstawiono już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Podobnie jak poprzednik mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Dzięki intensywnej pracy kolskich kryminalnych zatrzymane narkotyki nie trafią na czarny rynek.
źródło:KPP w Kole