O PYRKOWEJ KRAINIE Z UCZNIAMI KOLEJNYCH SZKÓŁ POWIATU KOLSKIEGO…
O Pyrkowej Krainie z uczniami SP Wrząca Wielka oraz SP Łuczywno rozmawiali dzielnicowi wraz z policjantami Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole. Wczoraj policjanci odwiedzili najmłodszych we Wrzącej Wielkiej. Z kolei w ubiegły czwartek wizytowali w Łuczywnie. 
Policjanci przybliżyli dzieciom funkcjonowanie coraz bardziej popularnego portalu internetowego pyrek.pl, wskazując kolejne zakładki tego serwisu internetowego. Zachęceni edukacyjnymi quizami i grami uczniowie odkrywali kolejne możliwości portalu, przy jednoczesnej edukacji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w miejscach publicznych, w miejscu zamieszkania oraz w Internecie. 
Na koniec policjanci wręczyli uczniom ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kole profilaktyczne plany lekcji z wizerunkiem bohatera dzisiejszego spotkania Sierżanta Pyrka.
Zachęcamy do korzystania z portalu internetowego pyrek.pl. oraz wspólnej edukacji dzieci z zakresu bezpieczeństwa w „Pyrkowej Krainie”
źródło:KPP w Kole