Nowe auto dla osób niepełnosprawnych dla Urzędu Gminy w Grzegorzewie! 
Nowoczesny bus Renault Trafic będzie służył osobom niepełnosprawnym na naszym terenie. 
Mikrobus Renault Trafic wyprodukowany został w 2022 roku. Posiada na swoim pokładzie specjalistyczną zabudowę do przewozu osób na wózku inwalidzkim. Jego zakup był możliwy dzięki realizacji zadania pod nazwą „Likwidacja barier transportowych na terenie Gminy Grzegorzew poprzez zakup mikrobusu” w ramach dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych projektów „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D. Celem projektu jest eliminacja barier i zapewnienie równego dostępu osób niepełnosprawnych do infrastruktury społecznej.
Nowy bus posiada łącznie dziewięć miejsc siedzących wraz z kierowcą i jest dostosowany do przewozu 8 osób niepełnosprawnych w tym 1 osoby na wózku inwalidzkim. 
Auto jest wyposażone w najazdy aluminiowe, mocowania i kotwiczenie dla jednego wózka inwalidzkiego oraz pasy zabezpieczające osobę na wózku inwalidzkim.
Nowy nabytek samorządu Gminy Grzegorzew jest oznaczony symbolem „pojazd dla osób niepełnosprawnych”. 
Koszt samochodu zamknął się w kwocie 156 663 zł. Wkład własny gminy wyniósł 61 383 zł, natomiast dofinansowanie ze środków PFRON to kwota 95 280 zł. Dziękujemy! 
Serdeczne podziękowania i wyrazy uznania kierujemy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole, dzięki któremu udało się zrealizować tę inwestycję. 
źródło:Gmina Grzegorzew
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com