Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie organizuje III edycję „Nocy Zawodowców”. Podczas edukacyjnego eventu odbędzie się promocja nie tylko zawodów, ale i poszczególnych szkół.

„Noc Zawodowców” jest cyklicznym przedsięwzięciem, realizowanym co roku w pierwszy piątek października, w tym będzie to 2 października. Jak zawsze zasięgiem obejmuje całe województwo wielkopolskie. Ze względu na pandemię, w tym roku wydarzenie odbędzie się w całości w formie on-line. Jego celem jest promocja kształcenia zawodowego wśród młodzieży. Uczestnicy w interaktywny sposób zapoznają się z zawodami rzemieślniczymi oraz zawodami przyszłości, a także skorzystają z profesjonalnego doradztwa edukacyjno-zawodowego. Organizatorzy przewidują prezentacje zawodów, webinaria, interaktywne konkursy. Wszystko wskazuje na to, że w subregionie konińskim udział w projekcie weźmie kilkaset osób i kilka tysięcy w Wielkopolsce.

W programie „Nocy Zawodowców” zaplanowane zostały strefy (pokoje), w których będą prezentować poszczególne szkoły kształcące w zawodach oraz przedsiębiorstwa z regionu, które zatrudniają różnych specjalistów. W tym roku prezentacje zawodów zaplanowano w postaci filmów. – W związku z tym, zapraszamy do włączenia się w organizację poprzez przygotowanie filmów promujących zawody oraz szkoły kształcące na terenie powiatu, przedsiębiorców oraz inne podmioty działające na rzecz kształcenia zawodowego. Adresatami tych działań są uczniowie kończący szkoły podstawowe oraz ich rodzice i nauczyciele – zachęcają organizatorzy.

Osobami odpowiedzialnymi za organizację „Nocy Zawodowców” są Przemysław Trawczyński – tel. 601 498 634 oraz Anna Koziarska – tel. 500 317 589. Patronat honorowy nad wydarzeniem obejmie Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

źródło:Przeglądkoninski.pl

Leave a comment