„NIETRZEŹWY” PORANEK NA KOLSKICH DROGACH
Tylko dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali czterech kierowców, którzy postanowili wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą został 29-letni kierowca Golfa, który miał przeszło 2,2 promila alkoholu w organizmie.
Niestety dzisiejszy dzień nie należy do trzeźwych kierowców. Pomimo wielu apeli cały czas zdarzają się osoby, które będąc w stanie nietrzeźwości wsiadają „za kółko”. Tylko dzisiaj w trakcie trwania porannych działań policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy powinni podróżować co najwyżej na miejscu pasażera. Pierwszy z nich został zatrzymany przed godz. 7:00 na terenie gm. Babiak. 29-letni mężczyzna kierował osobowym Volkswagenem mając przeszło 2,2 promila alkoholu w organizmie. Kolejny mężczyzna, który nie powinien kierować samochodem „wpadł w ręce” mundurowych w gm. Babiak. 27-latek poruszał się ciągnikiem siodłowym marki Scania. Mężczyzna miał przeszło 0,9 promila alkoholu w organizmie. Kilka minut po godz. 7:00 w Kole został zatrzymany 60-letni kierowca Opla, który miał przeszło 2,2 promila alkoholu w organizmie. Ostatni nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w Kłodawie. 51-latek miał przeszło 0,5 promila alkoholu w organizmie.
Wszyscy kierowcy muszą się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
foto:Kolskiefakty.pl
źrodło:KPP w Kole