Najsmaczniejsze i największe Pyry już 18 listopada w Liskowie
Już w sobotę 18 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Liskowie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu pn. „Na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry”. Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizuje konkurs, w którym zaprezentowane zostaną największe wielkopolskie pyry oraz potrawy z ziemniaka w dowolnej formie kulinarnej.
Organizatorem konkursu pn. „Na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry” jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Przedsięwzięcie ma na celu kultywowanie regionalnych tradycji kulinarnych, uczczenie zbiorów oraz integrację i zaangażowanie społeczności w wydarzenia. Ponadto pokreślone zostanie znaczenie pyry (ziemniaka), która od lat stanowi wizytówkę Wielkopolski. Wydarzenie sprzyja także identyfikacji oraz zebraniu wiedzy o potrawach regionalnych z ziemniaków.
Już po raz trzeci zostaną zważone największe pyry oraz wybrane najsmaczniejsze potrawy z pyry. Wydarzenie organizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego to okazja do odkrycia wyjątkowych smaków i receptur wielkopolskiej kuchni, promocji dorobku gospodyń oraz wygrania atrakcyjnych nagród. Konkurs pozwala zaprezentować miejscowe specjały z utrwalić rodzime przepisy i tradycje kulinarne. Na odwiedzających wydarzenie odbywające się 18 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Liskowie czeka moc atrakcji i unikatowe przysmaki. – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski
Finał konkursu, na którym uczestnicy zaprezentują swoje największe pyry oraz jadło odbędzie się 18 listopada 2023 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Liskowie, ul. ks. Wacława Blizińskiego – start o godz. 12.00. Od godz. 12.00 do 14.00 przyjmowane będą zgłoszenia konkursowe na największą wielkopolską pyrę. Komisja Konkursowa wybierze najlepsze potrawy z pyry oraz najcięższe pyry, które zostaną nagrodzone. Podczas imprezy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m. in. degustacje potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich oraz występy artystyczne. Zapraszamy!