Najnowsze informacje o sinicach. Czy w Mikorzynie można się już kąpać?
W poniedziałek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wydała komunikat dot. sytuacji na Jeziorze Mikorzyńskim. Kąpielisko w Mikorzynie zostało ponownie dopuszczone do użytku.
Przypomnijmy, ponad tydzień temu kąpielisko na terenie OSW Wityng w Mikorzynie zostało zamknięte z powodu podejrzenia zakwitu sinic. Woda była regularnie badania przez służby sanitarno-epidemiologiczne pod kątem bezpieczeństwa dla ludzi. W poniedziałek wielkopolski sanepid poinformował w komunikacie, że zagrożenie zniknęło, a kąpielisko może zostać ponownie otwarte.
Na ten moment wszystkie kąpieliska w regionie są bezpieczne. Łącznie jest ich dziewięć w Koninie i powiecie konińskim: Przystań Gosławice nad Jeziorem Pątnowskim, OSW Wityng nad Jeziorem Mikorzyńskim, plaża nad Jeziorem Licheńskim, przy parku miejskim nad Jeziorem Ślesińskim, przy przystani wodnej nad Jeziorem Ślesińskim, OSW Gwarek nad Jeziorem Ślesińskim, OW nad Jeziorem Budzisławskim, OAW Sun Sport nad Jeziorem Wilczyńskim i GOSiR nad Jeziorem Wilczyńskim.
Cztery kąpieliska wyznaczone zostały w powiecie słupeckim, wszystkie nad Jeziorem Powidzkim: OAW Michasiówka w Giewartowie, przy polu namiotowym Dzika Plaża w Powidzu, przy OW Łazienki w Powidzu i w Przybrodzinie.
Ponadto istnieją trzy miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli (tworzone na maksymalnie 30 dni): przy zbiorniku wodnym Kozarzewek (gm. Kazimierz Biskupi, do końca lipca), w Półwiosku Starym nad Jeziorem Mikorzyńskim (gm. Ślesin, od 17 lipca do 15 sierpnia) i w miejscowości Kierz nad Jeziorem Powidzkim (gm. Ostrowite, od 3 lipca do 21 lipca).
Stan wszystkich kąpielisk sprawdzić można w serwisie sk.gis.gov.pl prowadzonym przez Główny Inspektorat Sanitarny.
źródło:LM.PL
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com