Znamy już nazwiska laureatów przyznawanej od 2005 r. nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury za 2020 r. oraz stypendystów w dziedzinie kultury na 2021 r. Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka otrzyma 10 osób, a stypendia – 37.
„Wielkopolska kultura to nie tylko Poznań, ale też mniejsze ośrodki. Działają tam ludzie ogromnej pasji i wielu talentów, potrafiący stworzyć coś niezwykłego. Właśnie takie osoby chcemy dostrzegać i wspomóc. Nagradzamy osoby, które przyczyniają się do rozwoju naszej kultury, często mając bardzo znaczące dokonania, zarówno jako artyści, jak i animatorzy. Proponują nam interesujące i różnorodne pomysły na projekty w zakresie wielu dziedzin kultury” – mówił niedawno, podczas uroczystości wręczenia nagród i stypendiów, Marszałek Marek Woźniak.
Nagrody i stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury przyznawane są od 2005 r. Stanowią one ważną formę mecenatu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz promocji najciekawszych działań kulturalnych w regionie. Dla laureatów nagrody przeznaczono po 13 tys. złotych, a pula na stypendia wynosi 267,6 tys. złotych.
Lista tegorocznych laureatów i stypendystów znajduje się na: https://kulturaupodstaw.pl/nagrody-i-stypendia-marszalka…/
Na zdjęciu: Marszałek Marek Woźniak wręcza nagrodę prof. Piotrowi Śliwińskiemu z UAM (2018 r.)
Fot. Mariusz Forecki
źródło:Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego