Policjanci kolskiej drogówki podczas weekendu zatrzymali 2 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze nałożyli na kierowców mandaty karne i zatrzymali uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy. Po raz kolejny przypominamy, że nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

Kolscy policjanci w dalszym ciągu nie odpuszczają drogowym piratom. Zatrzymane prawa jazdy pokazują, że nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko. Tym samym nie zastanawiają się nad tym, jakie stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi w miniony weekend zatrzymali 2 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Jeden z nich w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h pędził samochodem osobowym z prędkością 117km/h, drugi zaś 103km/h.

Poza zaangażowaniem i troską policjantów o zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, istotna jest również sama postawa kierujących – ich zachowanie na drodze, szacunek dla innych uczestników ruchu, ale przede wszystkich przestrzeganie prawa. Jazda zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza z odpowiednią prędkością to swoisty fundament bezpieczeństwa na drogach.

Kierowcy, którzy zostali zatrzymani za nadmierną prędkość zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymano im również uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com