Nowo wybudowana sieć kanalizacji sanitarnej na odcinku ul. Toruńska – Zakładowa oddana do użytkowania
W dniu wczorajszym odbyło się uroczyste uruchomienie nowo wybudowanej przepompowni ścieków. Po kilkudziesięciu latach zarówno mieszkańcy, jak i firmy mające swoje siedziby przy ul. Toruńskiej i Zakładowej mają wreszcie kanalizację sanitarną. Nowa powstała kanalizacja to nie tylko większy komfort życia, ale także ochrona środowiska naturalnego. Podniesie poziom życia mieszkańców, wpłynie na komfort i wygodę użytkowania oraz obniży koszty związane z odprowadzaniem ścieków. Ta kolejna, bardzo ważna inwestycja w naszym mieście to osiągnięcie prezesa Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kole Roberta Gajdy i całej załogi spółki, którzy w pełni angażują się w realizację zadań.
Koszt inwestycji przekroczył 3 mln zł brutto, w większości pozyskanych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie pożyczki, która zostanie częściowo umorzona po osiągnięciu efektu ekologicznego.
W ramach realizacji tej inwestycji powstało 2830 metrów kanalizacji, w tym 520 metrów kanalizacji tłocznej. Nowo wybudowany odcinek kanalizacji umożliwi przyłączenie do sieci 48 domostw, czyli ponad 150 mieszkańców i 20 firm. W planach jest również rozwinięcie sieci na ulicę Brzozową, Ślusarską czy Klonową, a także ościenne gminy.
Do sieci przyłączony został nowo powstały PSZOK. Wykonawcą zadania była firma M.K. STELLA.

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com