Policjanci z Posterunku Policji w Babiaku w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Babiaku oraz Zespołu Szkół w Bogusławicach. Mundurowi w trakcie wizyty, przypomnieli uczniom o podstawowych przepisach i zasadach ruchu drogowego, a na zakończenie spotkania wręczyli dzieciom elementy odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drodze.

Przekazanie najmłodszym podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego to ważny element współpracy placówek oświatowych z Policją. Edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego jako pieszych, rowerzystów oraz pasażerów to jedno z ważniejszych zadań profilaktycznych, dlatego też funkcjonariusze z Posterunku Policji w Babiaku w dniu 09 września 2021 roku odwiedzili najmłodszych uczniów uczęszczających do szkół w Babiaku oraz w Bogusławicach.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” asp. Piotr Matuszak z Posterunku Policji w Babiaku przypomniał najmłodszym uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Podczas spotkań z dziećmi mundurowy omówił zasady poruszania się po drogach, przypominał jak należy się zachować na przejściu dla pieszych oraz tłumaczył dzieciom jak ważne jest używanie odblasków i jaką rolę pełnią te świecące elementy. Każdy maluch powinien mieć świadomość, że przypięcie ich do odzieży czy plecaka wpływa na poprawę widoczności pieszych, szczególnie podczas pochmurnych jesiennych dni.

Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy zajęć z policjantem otrzymali elementy odblaskowe, które przyczepione do odzieży zewnętrznej lub plecaka zwiększają bezpieczeństwo pieszego na drodze.

źródło:KPP w Kole