VI Mikołajkowy Turniej Skrzatów
W niedzielne przedpołudnie w hali sportowej MOSiR już po raz szósty odbył się Mikołajkowy Turniej Skrzatów. W zawodach brali udział najmłodsi piłkarze i piłkarki z rocznika 2016 i młodszych. Zmaganiom młodych adeptów futbolu z wysokości trybun bacznie przyglądał się nikt inny jak sam Święty Mikołaj.
Tradycyjnie w okresie przedświątecznym na hali sportowej MOSiR odbył się Turniej Mikołajkowy dla najmłodszych adeptów futbolu. W tym roku w rozgrywkach brały udział piłkarze i piłkarki w wieku do 6 lat. Turniej rozgrywany był równolegle na dwóch boiskach, gdzie każde było wyposażone w cztery bramki, w myśl metodologii Funinio. Każda z drużyn broniła dwóch bramek i dwie atakowała. Gra odbywa się bez bramkarzy a na boisku przebywało 4 zawodników w drużynie. Takie rozgrywanie meczy pozwala małym piłkarzom podejmować samodzielnie decyzje, kształtując ich inteligencję w grze. W turnieju wystąpiły dwie drużyny MKS Olimpii Koło oraz Górnika Kłodawa, Kasztelanii Brudzew, Orła Grzegorzew, Strażaka Licheń Stary i SMS-u Ślesin. Zmaganiom piłkarskich maluchów z wysokości trybun przyglądał się święty Mikołaj, który pomiędzy meczami rozdawał cukierki i dopytywał najmłodszych o przygotowania do świąt a przede wszystkim o sporządzoną listę prezentów. Niedzielny turniej powstał dzięki współpracy i zaangażowaniu Konińskiego OZPN w Koninie, Wielkopolskiego ZPN, MKS Olimpii Koło, Urzędu Miejskiego w Kole oraz MOSIR w Kole. Organizatorzy mając na celu zdrową rywalizację, nie chcąc wywierać niepotrzebnej presji na zawodnikach, którzy dopiero co rozpoczynają przygodę z piłką, postanowili by turniej prowadzony był bez punktacji i klasyfikacji końcowej. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowym medalem, mikołajkową czapką i garścią cukierków od Świętego Mikołaja. Na ceremonii zakończenia obecni byli: Prezes Konińskiego OZPN Tadeusz Jaroniewski, Vice Prezes Wielkopolskiego ZPN w Poznaniu Grzegorz Pietrzak, Burmistrz Miasta Koła Lech Brzeziński oraz Prezes MKS Olimpii Koło Sebastian Kalinowski.
Serdeczne podziękowania za udzielone wsparcie organizacyjne należą się firmie Sokołów SA i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole, które przekazały swoje wyroby oraz rodzicom dzieci z Klubu Sportowego Olimpia Koło rocznika 2016-2017, którzy z kolej przygotowali stanowisko ze słodkim poczęstunkiem.
Trzymając za słowo Dyrektora MOSIR Jarosława Kawkę wyczekujemy kolejnego siódmego turnieju skrzatów w przyszłym roku, na który gorąco zapraszamy.
źródło:MOSiR w Kole